Świetlica szkolna

W Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, do dyspozycji Naszych Uczniów działają aż 3 świetlice. Sale przeznaczone na świetlice to 6 i 7 – usytuowane na parterze budynku oraz sala 27 – I piętro. W roku szkolnym 2019/2020 świetlica 6 czynna jest już od godz. 06:30. do godz. 16:00( świetlica 7) oraz do godz. 16:15 – w poniedziałki i środy (świetlica 27).  Grono Pedagogiczne pracujące na świetlicy – to Panie, w pełni wykfalifikowane, posiadające ogromne doświadczenie i jeszcze więcej pomysłów by dzieci spędzały czas ciekawie i kreatywnie.

Dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Cieszynie, w 2009r. utworzono na terenie placówki Środowiskową Świetlicę „Przytulisko” dla dzieci i młodzieży z najbliższego środowiska(czynną do 16:30). Prowadzimy w niej pomoc w nauce i dożywianie, a co roku w czasie wakacji organizujemy wypoczynek w formie półkolonii letnich i zimowych.