Świetlica szkolna

W Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, do dyspozycji Naszych Uczniów działają aż 3 świetlice. Sale przeznaczone na świetlice to 6 – usytuowana na parterze budynku oraz sale 27 i 36 – I piętro. W roku szkolnym 2022/2023 świetlice czynne są już od godz. 06:30. do godz. 16:00.  Grono Pedagogiczne pracujące na świetlicy – to kadra, w pełni wykfalifikowana, posiadająca ogromne doświadczenie i jeszcze więcej pomysłów by dzieci spędzały czas ciekawie i kreatywnie.

Dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Cieszynie, w 2009r. utworzono na terenie placówki Środowiskową Świetlicę „Przytulisko” dla dzieci i młodzieży z najbliższego środowiska (czynną do 16:30 - bez czwartków). Prowadzimy w niej pomoc w nauce i dożywianie, a co roku w czasie wakacji organizujemy wypoczynek w formie półkolonii letnich i zimowych.