Z wizytą we Włoszech

W dniach 6-13 września delegacja klasy 8b bierze udział w trzeciej już partnerskiej wymianie w ramach projektu unijnego Erasmus+  pt. "JOURNEY TO THE WORLD OF LITERATURE". Zachęcamy do śledzenia przebiegu tej wizyty.

Lecce

Położone na półwyspie Salentyńskim Lecce nazywane jest przez Włochów barokową perłą południa”. O Lecce mówi się także, że to Firenze del sud czyli „Florencja południa”, chociaż to określenie jest używane być może nieco na wyrost. Jednak Lecce to w rzeczywistości jedno z najładniejszych miast na południe od Rzymu. Historyczne centrum zachwyca barokowymi kościołami, pałacami i klasztorami.

Wizyta w szkole - Istituto di Istruzione Secondaria Superiore "E. Fermi"

Z wizytą w Taranto i Gottamaglie - poznajemy kulturę regionu:)

Warsztaty literackie

Z wizytą w Bari w drodze powrotnej

Salento – jak dotrzeć na kraniec włoskiego buta?

Bramą Salento jest Brindisi. Historyczne portowe miasto, w którym kończyła swój bieg antyczna, 530-kilometrowa Via Appia. Najstarsza rzymska droga, której budowę rozpoczęto w 312 roku p.n.e., biegła z Rzymu na południe, w okolice Neapolu, a kończyła się właśnie w Brindisi – starożytnym Brindisium. To tędy tygodniami maszerowały rzymskie legiony, przemierzali ją kupcy, posłańcy i podróżnicy. Już w starożytności Brindisium liczyło ponad 100.000 mieszkańców (to więcej, niż dziś!) i było oknem na Wielką Grecję i dalej na wschód.

Miejsca warte odwiedzenia w Salento i jego okolic