Z wizytą w Portugalii

W dniach 7-14 czerwca grupa uczniów z 7a wraz z opiekunami weźmie udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu unijnego pt.: "Journey to the world of literature". Miejscem docelowym jest małe miasteczko o nazwie VIEIRA DO MINHO. Młodzi ludzie z Włoch, Turcji, Polski i Portugalii przez krótki okres będą pracowali wspólnie nad różnymi zadaniami i spędzą razem czas. Celem programu jest zachęcanie do aktywności obywatelskiej i etycznych zachowań w ramach uczenia się przez całe życie. Chodzi tu o wzmacnianie rozwoju kompetencji społecznych i międzykulturowych, krytycznego myślenia i umiejętności korzystania z mediów.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia nas w fotogalerii podczas wyjazdu.wink

09.05.2024 - Wycieczka do Bragi i okolic

10.06.2024 Wycieczka do Porto

11.06.2024 Wizyta w szkole - prezentacje szkół

12.06.2024 - Warsztaty pisarskie - poznajemy sylwetkę portugalskiego pisarza Jose Saramago

Jose Saramago - laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią Baltazar i Blimunda, nagrodzoną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona.

Saramago połączył w swoich dziełach mity, historie swojego kraju oraz surrealistyczne wyobrażenia. W uzasadnieniu przyznania Nagrody Nobla napisano za dzieło, które przypowieściami, podtrzymywanymi przez wyobraźnię, współczucie i ironię, stale umożliwia pojmowanie iluzorycznej rzeczywistości.

13.06.2024 - Podsumowanie wizyty partnerskiej, certyfikaty uczestnictwa, warszaty i relaks nad jeziorem

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 5 Szkoła Podstawowa nr 5
z Oddziałami Integracyjnymi
w Cieszynie
43-400 Cieszyn, ul. Wojska Polskiego 1

Godziny otwarcia sekretariatu:
Poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:00

Adres skrytki ePUAP: /SP5Cieszyn/SkrytkaESP

dziennik facebook