List od Pani Gabrieli Staszkiewicz - Burmistrza Miasta Cieszyna

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

poniżej przekazuję list Pani Burmistrz Miasta Cieszyna,

proszę o jego przeczytanie i poruszenia tematu z dziećmi.

Cieszyn, 3.09.2020 r.

Szanowni Państwo,

Ruszył rok szkolny, z czego wszyscy się cieszymy. Wznowione zostały kursy szkolne na liniach komunikacji miejskiej. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiczne, ilość miejsc w autobusach jest ograniczona. Mając na uwagę konieczność dotarcia na zajęcia młodzieży szkolnej wprowadzone zostały dodatkowe autobusy w godzinach porannych na liniach 22 i 30/32.

Po pierwszych dniach mamy informacje, że młodzież kumuluje się w autobusach, chcąc podróżować do szkoły z kolegami. A dodatkowe autobusy jadą puste. Nie możemy tak funkcjonować. Proszę
o podjęcie tematu podczas lekcji wychowawczych, wewnętrznymi kanałami komunikacji w szkole.
O uczulenie młodzieży na stosowanie się do wytycznych i współdziałanie w tym zakresie. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zaostrzyć działania w komunikacji miejskiej, a nie chcielibyśmy wprowadzać bardziej restrykcyjnych rozwiązań.

To dla nas test z odpowiedzialności ale także wzajemnej współpracy. Ważny element przystosowywania młodych ludzi do życia społecznego.

Z poważaniem,

Gabriela Staszkiewicz